SZCZELNY DOM NIETYPOWEGO PUPILA

SZCZELNY DOM NIETYPOWEGO PUPILA

Marzysz o odpoczynku po długim i męczącym dniu w pracy? Nie chcesz dłużej szukać chwil relaksu przed telewizorem? Dobry rozwiązaniem jest urządzenie akwarium, przy którym łatwo odzyskasz wewnętrzną równowagę. O jego szczelność zadbasz z pomocą silikonu do akwarium firmy Soudal.

O tym, że obecność psa lub kota w domu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. „Terapeutyczna” moc rybek akwariowych jest mniej oczywista, ale może być równie skuteczna. Akwarium to nie tylko wyjątkowa ozdoba wnętrza – widok podwodnego, pełnego kolorów świata potrafi głęboko relaksować. Hodowla rybek nie jest ponadto ani trudna, ani czasochłonna – dla najmłodszych mieszkańców domu może stać się cenną szkołą odpowiedzialności i systematyczności.

Jeżeli postanowisz założyć w swoim domu akwarium, pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze, zapewnij rybkom odpowiednie warunki do życia. Ustaw akwarium w zacienionym miejscu, w którym rybki nie będą narażone na częste wahania temperatury i nadmiar bodźców napływających z otoczenia. Po drugie, upewnij się, że posiadasz wszystkie urządzenia, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania akwarium, takie jak odpowiednie oświetlenie, filtry, grzałka z termostatem, odmulacz czy siatka do odławiania ryb. Po trzecie, do pierwszego akwarium warto wybrać rybki, które są mało kłopotliwe w hodowli, takie jak gupik, danio pręgowany czy bystrzyk czerwony.

Nie zapomnij również o regularnym sprawdzaniu szczelności akwarium. Z ewentualnymi problemami uporasz się szybko z pomocą silikonu do akwariów firmy Soudal. Silikon ten jest trwale elastyczny, ma bardzo dobrą przyczepność do szkła i innych materiałów nieporowatych oraz charakteryzuje się perfekcyjną czystością. Jest odporny na działanie promieni UV, nie starzeje się, ani nie przebarwia. Co jednak najważniejsze, silikon do akwariów marki Soudal po utwardzeniu jest absolutnie wodoszczelny i nieszkodliwy dla żywych organizmów.

Aplikacja silikonu nie jest skompilowana. Nakłada się go ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy na oczyszczone i suche podłoże. Masa ma krótki czas naskórkowania, dlatego powierzchnię spoiny najlepiej wygładzić od razu po aplikacji silikonu. W tym celu możesz posłużyć się szpachelką zwilżoną wodą.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *