SZCZELNY DACH – SPOKOJNA GŁOWA!

SZCZELNY DACH – SPOKOJNA GŁOWA!

Z dobrym dachem jest trochę jak ze zdrowiem: zazwyczaj nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi, dopóki jego stan nie pogorszy się w odczuwalny sposób. Z pomocą produktów dekarskich marki Soudal skutecznie uporasz się z drobnymi usterkami i przygotujesz swój dach na sezon jesienno-zimowy!

Regularne przeglądy dachu to podstawa, jeżeli chcemy uniknąć kosztownych napraw. Nawet uszkodzenie pojedynczej dachówki, obróbki komina czy rynny nierzadko skutkuje poważnymi awariami w postaci np. zniszczonej instalacji elektrycznej. W nadchodzących miesiącach nasz dach zostanie poddany trudnej próbie, a ulewny deszcz, wiatr i śnieżyce mogą spowodować, że mała nieprawidłowość zamieni się w duży problem. Decydując się na samodzielny przegląd dachu, nie zapomnijmy zaopatrzyć się w wysokiej jakości materiały dekarskie, które znajdziemy w portfolio firmy Soudal. Są one łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania profesjonalnych narzędzi, dzięki czemu prace przebiegną szybko i sprawnie.

Przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych doskonale sprawdzi się specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal. Ma bardzo dobrą przyczepność min. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych, a ponadto może być używany nawet na wilgotnych powierzchniach. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych, jednak ze względu na zawartość rozpuszczalników nie należy go stosować do polistyrenu i na podłożach wrażliwych chemicznie.

Do obróbek dekarskich masztów antenowych i włazów dachowych oraz uszczelnienia szwów i rozerwań w rynnach z powodzeniem możemy wykorzystać taśmę Soudaband z bitumicznym lepiszczem. Nie wymaga ona podgrzewania i charakteryzuje się idealną przyczepnością do większości materiałów budowlanych. Taśma Soudaband dostępna jest w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym, co przekłada się na wysoką estetykę uszczelnienia.

Przy klejeniu i uszczelnianiu blach, rynien i obróbek dekarskich celująco zda egzamin Colozinc marki Soudal. Ten klej-uszczelniacz jest wysoce odporny na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, promieni UV i wielu chemikaliów. Po utwardzeniu daje się malować praktycznie wszystkimi rodzajami farb.

Aby dach służył nam jak najdłużej, pamiętajmy o jego regularnych przeglądach i konserwacji. Z pomocą produktów dekarskich firmy Soudal samodzielnie usuniemy mniejsze usterki i zadbamy o spokój w naszym domowym zaciszu.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *