STOP PRZECIEKOM!

STOP PRZECIEKOM!

Za każdym razem, kiedy bierzesz prysznic, na podłodze w Twojej łazience pojawia się mniejsza lub większa kałuża? Jeśli masz pewność, że drzwi kabiny były prawidłowo domknięte, to najprawdopodobniej problemem jest nieszczelny brodzik. Z pomocą kleju-uszczelniacza Fix ALL Flexi szybko wykonasz niezbędną naprawę.

Przeciekający brodzik prysznicowy to jedna z najczęstszych usterek, jakie można napotkać w łazience. Jej przyczyną są nieszczelne połączenia na styku brodzika i ścian łazienki. Ponieważ dokładne miejsce przecieku nierzadko jest trudne do zlokalizowania, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana fugi wokół urządzenia. Położenie nowej fugi nie jest trudnym zadaniem, należy jednak pamiętać  o wyborze odpowiedniego preparatu.

Zastosowanie znajdują tutaj nie tylko silikony sanitarne. Do spoinowania  brodzika możemy z powodzeniem wykorzystać również innowacyjny klej-uszczelniacz Fix ALL Flexi marki Soudal, który ma bardzo dobrą przyczepność do praktycznie wszystkich powierzchni, jest niewrażliwy na działanie wielu chemikaliów i – co szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń o podwyższonym stopniu wilgotności – wykazuje wysoką odporność na działanie grzybów i pleśni.

Fix ALL Flexi jest dostępny w czterech kolorach (białym, czarnym, szarym i brązowym), a w razie potrzeby daje się malować, co zapewni nam osiągniecia pożądanego efektu estetycznego. Jeżeli zależy nam na niewidocznej spoinie, to koniecznie sięgnijmy po klej-uszczelniacz Fix ALL Crystal, który łączy w sobie absolutną przejrzystość ze wszystkimi zaletami Fix ALL Flexi.

Zanim wykonamy nową fugę, pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu szczeliny. Stary silikon powinniśmy usunąć przy pomocy ostrego nożyka (pozbycie się uporczywych resztek ułatwią nam specjalne środki, takie jak Silicone Remover firmy Soudal). Fix ALL Flexi jest łatwy w aplikacji – nakładamy go standardowym pistoletem do uszczelniaczy. W celu uniknięcia zabrudzeń i uzyskania prostej linii spoiny, warto użyć taśmy malarskiej, którą przyklejamy wzdłuż wypełnianej szczeliny. Fugę należy wygładzić przy pomocy szpachelki, co umożliwi swobodne spływanie wody. Taśmę malarska odrywamy od razu po obróbce fugi.

Fix ALL Flexi doskonale sprawdzi się także przy spoinowaniu wanny, umywalki czy kuchennego blatu. Jego zastosowanie pomoże nam uniknąć uciążliwych usterek w postaci przecieków oraz zapewni wysoki standard higieniczny w łazience i innych pomieszczeniach wilgotnych.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *