POKÓJ SPRZYJAJĄCY DZIECKU W NAUCE

POKÓJ SPRZYJAJĄCY DZIECKU W NAUCE

Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji, a to oznacza, że nowy rok szkolny już za pasem! Przygotowywanie wyprawki to nie lada wyzwanie dla rodziców, ale nie tylko o niej powinniśmy pamiętać. Aby uprzyjemnić powrót dziecka do szkoły, warto rozważyć choćby niewielką metamorfozę jego prywatnej przestrzeni. Niezbędne naprawy i prace dekoracyjnych w pokoju ucznia wykonamy z pomocą  klejów-uszczelniaczy Fix ALL marki Soudal.

Początek roku szkolnego bywa dla dziecka trudny. Na szczęście istnieją sposoby, żeby skutecznie rozbudzić w młodszym i starszym uczniu motywację do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Jednym z nich jest wprowadzenie do pokoju dziecka zmian, które sprawią, że stanie się on komfortowym miejscem do nauki, a także wypoczynku i zabawy.

Trudno wyobrazić sobie pokój ucznia bez biurka. Pamiętajmy, że podstawową kwestią jest odpowiednia, dostosowana do wzrostu dziecka wysokość blatu. Wygodne biurko powinno być również wyposażone w szuflady, które pomieszczą szkolne przybory, zeszyty i podręczniki. Często spotykanym problemem jest zapadające się dno szuflady. W tej sytuacji możemy zamontować wzmocnienia w postaci listewek, jednak w pierwszym rzędzie należy trwale przykleić dno szuflady do tylnej ścianki. Jeżeli zastosujemy super wytrzymały klej Fix ALL High Tack firmy Soudal, zyskamy pewność, że szuflada będzie stabilna, nawet przy dużym obciążeniu.

Z pomocą tego kleju bez problemu zamocujemy również dodatkowe półki ścienne na książki, unikając wiercenia i kołkowania. Fix ALL High Tack jest perfekcyjnie przyczepny do wszelkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, a dzięki bardzo wysokiej sile spojenia początkowego – celująco zda egzamin tam, gdzie nie ma możliwości mechanicznego podparcia klejonego elementu. W przypadku lżejszych przedmiotów, takich jak tablica korkowa czy niewielkie dekoracje w pokoju małego ucznia, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Fix ALL Flexi.

Zwłaszcza na początku roku szkolnego dzieci mogą mieć trudność z utrzymaniem uwagi – bywają rozkojarzone i niecierpliwe. Porządek na blacie biurka z pewnością pozytywnie wpłynie na ich koncentrację. Pod tym względem pomocne będą pojemniki na kredki, ołówki i inne szkolne akcesoria. Takie pojemniki możemy wykonać sami ze zwykłej sklejki, możemy także zastosować plastikowe butelki po odcięciu ich górnej części lub puszki po kawie. Aby wszystkie pojemniki znajdowały się w jednym miejscu – warto przytwierdzić je do wspólnej podstawy, np. do drewnianej deseczki. W tym celu wystarczy sięgnąć po Fix ALL Turbo, który łączy nierozerwalnie już w przeciągu 20 minut. Jeśli pojemniki wykonane są z przezroczystego materiału – zastosujmy Fix ALL Crystal o całkowicie przejrzystej spoinie.

Naukę uprzyjemniać będzie także odpowiednia kolorystyka pomieszczenia.  Z reguły polecane są stonowane barwy, które można przełamać intensywnym, odważnym akcentem. Pamiętajmy jednak, że idealny pokój dla ucznia to taki pokój, w którym dziecko czuje się jak u siebie. Dlatego najlepiej dobrać takie kolory ścian i dodatków, którymi samo chętnie się otacza.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *