Montaż szklanej półki w łazience

Montaż szklanej półki w łazience

Szkło to efektowny materiał wykończeniowy, który często wykorzystywany jest w nowoczesnych łazienkach. Nie tylko przydaje pomieszczeniu elegancji, ale również optycznie je powiększa. Łatwym sposobem montażu szklanych elementów jest zastosowanie wytrzymałego kleju o całkowicie przezroczystej spoinie.

W nowoczesnej łazience z zasady rezygnuje się ze zbędnych detali, przykładając dużą wagę do tego, aby każdy element wyposażenia pełnił określoną funkcję. W rezultacie wnętrze jest minimalistyczne, uporządkowane i przestronne. Jednak od czasu do czasu, zwłaszcza w sytuacji, gdy z jednej łazienki korzysta cała rodzina, pojawia się potrzeba wygospodarowania dodatkowego miejsca np. na środki czystości lub kosmetyki. Prostym rozwiązaniem jest zamocowanie szklanej półki, która doskonale wpisuje się w nowoczesną aranżację pomieszczenia.

Do tego celu warto wybrać klej, który z jednej strony zapewni nam trwały efekt, a z drugiej – wysoką estetykę wykonania. Niezawodnym klejem-uszczelniaczem do szkła jest Fix All Crystal firmy Soudal, który powstał na bazie technologii polimerów hybrydowych SMX. Charakteryzuje się on perfekcyjną przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych, jest trwale elastyczny i może być aplikowany nawet na wilgotnych powierzchniach. Fix All Crystal nie zawiera rozpuszczalników i wykazuje odporność na działanie słabych kwasów, zasad i innych chemikaliów. Co szczególnie istotne w przypadku klejenia i uszczelniania szklanych elementów – jego spoina jest krystalicznie przejrzysta.

Fix All Crystal jest ponadto bardzo łatwy w użyciu. Preparat nakłada się przy pomocy ręcznego lub pneumatycznego pistoletu na oczyszczone podłożę. Jeżeli stosujemy Fix All Crystal do uszczelniania kabiny prysznicowej lub umywalki – nie zapominajmy, że fugi należy wygładzić roztworem mydła przed utworzeniem się naskórka. Klej ten jest odporny na działanie warunków atmosferycznych i doskonale sprawdzi się również w pracach na zewnątrz budynku, np. podczas fugowania płyt z kamienia naturalnego na balkonach i tarasach.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *