MONTAŻ DRZWI DO CIEPŁEGO DOMU

MONTAŻ DRZWI DO CIEPŁEGO DOMU

Drewniane czy metalowe? Z przeszkleniem czy bez? Gładkie czy efektownie zdobione? W żywym czy stonowanym kolorze? Na te i wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć, kiedy stajemy przed wyborem drzwi wejściowych do naszego domu. I dlatego poszukiwanie odpowiedniego modelu pochłania tak dużo czasu. Nie zapominajmy przy tym, że nie tylko estetyka się liczy. Na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim parametry użytkowe drzwi zewnętrznych, w tym ich przenikalność cieplną. Dobrej jakości drzwi to jednak tylko połowa sukcesu. Jeżeli nie zadbamy o ich profesjonalną instalację, to nadal mogą generować duże straty ciepła.

Bardzo istotnym etapem prac montażowych jest prawidłowe uszczelnienie i wygłuszenie przestrzeni wokół ościeżnicy do drzwi zewnętrznych, po jej umocowaniu w otworze. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku pianka Soudafoam Doors firmy Soudal, zalecana przy instalacji stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta wyróżnia się niską rozprężnością i ma doskonałą przyczepność do różnego rodzaju materiałów budowlanych. Zapewnia optymalne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, a także bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza. Ponadto dzięki innowacyjnemu zaworowi Duravale opakowanie pianki Soudafoam Doors jest absolutnie szczelne. Zawór nie skleja się i nie blokuje, jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów. Na tym jednak nie koniec: Duravalve gwarantuje najwyższą wydajność pianki przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 2 lata!

Ponieważ pianka poliuretanowa źle znosi działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych, podczas instalacji drzwi zewnętrznych Soudafoam Doors stosuje się razem ze specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami, które wchodzą w skład Soudal Window System (SWS) – systemu trójwarstwowego montażu stolarki otworowej, nazywanego również „ciepłym” lub „szczelnym”. Taśmy osłaniają piankę na całym obwodzie drzwi (paroszczelna od wewnątrz, a paroprzepuszczalna z zewnątrz), dzięki czemu warstwa izolacji nie traci swoich właściwości.

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsze i najbardziej energooszczędne drzwi nie spełnią swej funkcji, jeśli przy ich montażu zostaną popełnione błędy. Zastosowanie pianki poliuretanowej Soudafoam Doors oraz taśm Soudal Window System pozwoli na znaczne ograniczenie strat ciepła w budynku i zapewni komfortowe użytkowanie drzwi zewnętrznych przez długie lata.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *