Kuchenne rewolucje – sklejamy krzesła

Jak wiadomo kuchnia jest sercem domu, bo to w niej tak naprawdę spędzamy większość wolnego czasu. Pijemy poranną kawę, odrabiamy lekcje z dziećmi, jemy kolację z przyjaciółmi. W kuchni bardzo ważna jest atmosfera oraz komfort wygodnego siedzenia. Nadszedł czas, aby sprawdzić stan ulubionych krzeseł, a w razie potrzeby skleić je samodzielnie, klejami Soudal 60A i 66A.

Krzesła drewniane doskonale sprawdzają się w tradycyjnych, ale też w nowoczesnych kuchniach, w których ważny jest minimalistyczny styl. Na ich wytrzymałość ma wpływ jakość drewna, jego właściwa konserwacja oraz odpowiednia renowacja, a nie grubość poszczególnych elementów. Współcześni projektanci prześcigają się w pomysłach – zobaczcie film Brandona Morrisona (stolarza, projektanta, reżysera), który pokazuje proces produkcji pojedynczego egzemplarza krzesła WhyrHymer. Oprócz talentu, oryginalnego projektu i właściwego drewna, do złożenia konstrukcji były mu potrzebne jedynie śruby i solidny klej! A efekt jego pracy okazał się zachwycający: FILMIK / KLIKNIJ  TUTAJ.

kuchnia_modern_Medium
W wielu współczesnych kuchniach awangardowy, a nawet egzotyczny  design stołów, łączony jest z wykorzystaniem starych krzeseł. Można je kupić na „pchlim targu” lub sklepach typu „desa”. W starych meblach zapisana jest historia, więc właściciele podchodzą do ich pielęgnacji ze szczególną dbałością. Samodzielna naprawa drewnianych krzeseł, zarówno tych starych jak i zupełnie nowych, wymaga doboru produktów o najwyższej jakości. Krzesła mają to do siebie, że z czasem rozsychają się, a pod wpływem użytkowania ich śruby się luzują. Co zazwyczaj potwierdza charakterystyczne skrzypienie, bez względu na wiek krzesła. Często zdarza się, że lekceważymy fakt, że nasz wysłużony mebel wymaga sklejenia, a śruby mocnego dokręcenia. Jeżeli nie wiemy jaki klej wybrać, żeby samodzielnie skleić ulubiony kuchenny mebel to zazwyczaj naprawę odkładamy na później.

Zbadajcie stan swoich krzeseł i jeśli wymagają naprawy to polecamy Wam dwa produkty. Kleje Soudal sprawdzają są w przypadku  domowych napraw i prac  stolarskich, ale też w produkcji przemysłowej mebli użytkowych.

chair light wood for sitting isolated on white
Do sklejenia krzeseł kuchennych z drewna polecany jest super mocny klej konstrukcyjny Soudal 60A lub poliuretanowy wodoodporny 66A. Kleje te można  stosować także do mebli ogrodowych, ponieważ  mają podwyższoną odporność na wodę i wilgoć.

Nasze wskazówki w zakresie doboru odpowiedniego kleju zaoszczędzą Wam czas, abyście mogli o kuchennych rewolucjach mówić już tylko w zakresie przyrządzania ulubionych potraw.

Zobacz podobne artykuły:

27 grudzień 2021

Jaki podkład pod panele?

Na posadzce w Twoim domu pojawiły się rysy i trudne do usunięcia zabrudzenia? Chcesz wymienić wysłużoną podłogę na nową i wybór padł na funkcjonalne panele podłogowe? Zanim je zamontujesz, pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego podkładu.

22 grudzień 2021

Jak oświetlić mieszkanie na święta?

Świąteczne iluminacje jak co roku zagościły na rynkach miejskich, ulicach i w sklepowych witrynach. Jeśli marzysz o wyjątkowej świetlnej dekoracji w swoich własnych czterech kątach – zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Dowiedz się, jak przy pomocy światła wykreować we wnętrzu świąteczną atmosferę.