KORKOWE SZALEŃSTWO NA ŚWIĘTA

KORKOWE SZALEŃSTWO NA ŚWIĘTA

Szukacie wyjątkowych ozdób, które wprowadzą do domu prawdziwie świąteczną atmosferę? Nie marnujcie czasu w sklepowych kolejkach! To, czego potrzebujemy, możemy stworzyć sami – bez zbędnych wydatków i w rodzinnym gronie.

Świąteczne przygotowania powoli wkraczają w ostatnią fazę. Towarzyszące im emocje niestety nie zawsze są pozytywne. Trudno się dziwić – kiedy mamy zbyt wiele rzeczy na głowie, zaczynamy się gubić… Oliwy do ognia najczęściej dolewają dziury w domowym budżecie, który kurczy się w zatrważającym tempie. Jak odciążyć naszą kieszeń? Świetnym rozwiązaniem jest własnoręczne przygotowanie świątecznych ozdób. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy trochę pieniędzy, ale stworzymy również okazję, by kreatywnie spędzić czas z najbliższymi.

Siła ręcznie robionych dekoracji świątecznych tkwi w ich naturalności i urzekającej prostocie. Czasami wystarczy kilka gałązek iglaków, szyszek i czerwonych jabłek, żeby powstała wyjątkowa aranżacja, która przykuwa wzrok i przydaje wnętrzu magicznego klimatu. W gwiazdkowych projektach DIY idealnie sprawdzi się korki po winie, dlatego warto je skrzętnie kolekcjonować. Korek po winie to niemal idealny materiał: jest ekologiczny, łatwy w obróbce i w dodatku bardzo estetyczny. Z korków możemy układać dowolne kształty. Jeśli trzeba, bez problemu potniemy go na mniejsze kawałki, a brzegi wygładzimy papierem ściernym. Oczywiście im większą ich liczbę mamy do dyspozycji, tym szersze pole możliwości przed nami się otwiera.

Szybki rzut oka na blogi majsterkowiczów i dekoratorów pozwoli nam się przekonać, że przy pomocy korków po winie możemy zrealizować mnóstwo oryginalnych pomysłów: od ślubnej winietki i breloka do kluczy, poprzez biżuterię i matę łazienkową, aż po meble i żyrandole! Doskonale prezentują się również jako elementy świątecznego wystroju. Łącząc je ze sobą, możemy stworzyć oryginalną choinkę na wigilijny stół, bombki w kształcie aniołków i reniferów, wieniec na drzwi, świeczniki czy podkładki pod gorące naczynia ze świątecznymi potrawami.

Pamiętajmy jednak, że powodzenie naszego projektu w dużej mierze zależy od sposobu połączenia korków. Trwały efekt zapewni nam klej Fix ALL Crystal firmy Soudal. Wyróżnia się on bardzo dobrą przyczepnością do niemal wszystkich materiałów, nie powoduje przebarwień i wykazuje odporność na działanie m.in. wilgoci i wysokich temperatur. Ponieważ Fix ALL Crystal  jest całkowicie przezroczysty – ewentualne naddatki kleju będą zupełnie niewidoczne. Poza standardowym kartuszem, klej ten dostępny jest również w mniejszych tubkach o pojemności 125 ml, które świętnie sprawdzą się podczas klejenia małych elementów.

Przepisu na świąteczną atmosferę w naszym domu nie trzeba długo szukać. Ręcznie robione dekoracje zadbają o niepowtarzalną oprawę dla tych magicznych chwil, a dzięki zastosowaniu kleju Fix ALL Crystal marki Soudal – wykonanie ozdób będzie szybkie, proste i przyjemne dla całej rodziny.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *