Jak skutecznie uszczelnić drzwi podczas montażu?

Dzięki bogatej ofercie producentów drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, bez problemu dopasujemy model do aranżacji wnętrza lub estetyki fasady pod względem materiału i koloru. Nie zapominajmy jednak, że jakość drzwi nie zależy jedynie od ich walorów dekoracyjnych. Przede wszystkim powinny zapewniać bezpieczeństwo i prywatność, chronić przed chłodem i hałasem. Stosując nową piankę Soudafoam Doors do uszczelnienia przestrzeni wokół ościeżnicy, zadbamy o to, aby drzwi dobrze pełniły swoje funkcje.

Idealne rozwiązanie bez względu na rodzaj materiału

Pianka Soudafoam Doors, która w ostatnim czasie poszerzyła ofertę marki Soudal, posiada doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto jest wysoce wydajna i perfekcyjnie przyczepna do niemal wszystkich materiałów budowlanych. Z jej pomocą wykonamy trwałe uszczelnienia obwodowe przy montażu stolarki drzwiowej z:

  • drewna,
  • MDF,
  • PVC,
  • stali,
  • aluminium.

Zastosowanie Soudafoam Doors

Pianka zapewnia efektywne wygłuszenie drzwi oraz redukcję strat ciepła w pomieszczeniu. Ponadto pianka idealnie sprawdzi się podczas uszczelniania:

  • parapetów,
  • progów,
  • stopni schodów i rolet,
  • izolacji przepustów rurowych,
  • instalacji c.o. i wod.-kan.

Pianka sprawdzi się także podczas wypełniania ścianek działowych oraz pęknięć w ścianach i sufitach.

O czym warto wiedzieć?

Prace montażowe z użyciem Soudafoam Doors należy prowadzić w temperaturze od +5 do +35°C. Pianka jest łatwa w aplikacji – nanosi się ją przy pomocy pistoletu na oczyszczone i zwilżone podłoże, równomiernie wypełniając szczeliny pomiędzy unieruchomioną ościeżnicą a murem. Obróbka pianki możliwa jest już po 30 minutach, natomiast z usunięciem rozpórek i montażem listew maskujących powinniśmy zaczekać aż do jej całkowitego utwardzenia.

Dzięki super szczelnemu zaworowi Duravalve, pianka Soudafoam Doors posiada maksymalną wydajność przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące. Ponadto Duravalve jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, a także nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej puszka pianki jest składowana.

W przypadku montażu drzwi zewnętrznych piankę Soudafoam Doors należy stosować łącznie z taśmami paroizolacyjnymi, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System. Taśmy te zabezpieczają pianę przed wnikaniem wilgoci i niepożądanym działaniem czynników atmosferycznych.

Zobacz podobne artykuły:

21 sierpień 2018

Dodatkowa powierzchnia do wypoczynku

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w centrum miasta, czy też na cichym podmiejskim osiedlu – potrzebujemy miejsca do wypoczynku i spotkań z najbliższymi. W trakcie sezonu letniego świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu może być często niedoceniany przez nas balkon.

19 październik 2020

Ekspresowe silikonowanie w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym szkodliwe działanie wilgoci może szczególnie dać się we znaki. Dlatego tak istotne jest wykonanie niezbędnych uszczelnień w newralgicznych miejscach, takich jak łączenia między urządzeniami sanitarnymi a ścianą. Za pomocą silikonu sanitarnego Express firmy Soudal zrealizujemy całe przedsięwzięcie w rekordowo krótkim czasie.