GENIALNIE ŁATWE USZCZELNIANIE

GENIALNIE ŁATWE USZCZELNIANIE

Planujesz większy remont? Przed Tobą takie zadania, jak uszczelnianie przepustów rurowych lub wypełnianie pustych przestrzeni między krokwiami na poddaszu? Dzięki zastosowaniu piany montażowej z aplikatorem Genius Gun, bez problemu wykonasz czekające Cię prace i zadbasz o swoje bezpieczeństwo!

Podczas budowy lub remontu domu najlepiej postawić na rozwiązania zapewniające szybką i sprawną realizację całego przedsięwzięcia. W przypadku różnego rodzaju uszczelnień doskonale sprawdzi się piana montażowa Soudal z opatentowanym aplikatorem Genius Gun. Z powodzeniem możemy jej użyć m.in. przy uszczelnianiu ościeżnic drzwiowych i okiennych, złączy dachowych i ściennych, wypełnianiu przepustów rurowych i przejść instalacyjnych, a także pustych przestrzeni w konstrukcjach szkieletowych. Piana ta jest również powszechnie stosowana do termoizolacji elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania oraz do wygłuszania parapetów, stopni schodów czy też wanien i brodzików. Jednak wszechstronność to tylko jedna z jej wielu zalet.

Innowacyjny uchwyt Genius Gun daje nam pełną kontrolę nad natężeniem strumienia pianki, dzięki czemu zużywamy jej dokładnie tyle, ile potrzeba do zapełnienia pustej przestrzeni. W ten sposób ograniczamy zbędne naddatki utwardzonej piany, które lądują w koszu. Co więcej, pracę możemy przerwać i wznowić w dowolnym momencie bez ryzyka zablokowania zaworu. Wystarczy zabezpieczyć go specjalnym korkiem i puszkę piany możemy przechowywać nawet przez kilka kolejnych miesięcy! Genius Gun to również rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pracy na wysokości, w miejscach trudno dostępnych i wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność – aplikator jest tak skonstruowany, żeby dozowanie piany było możliwe jedną ręką, co zdecydowanie ułatwi nam zachowanie stabilnej pozycji.

Istotnym atutem piany montażowej Soudal z aplikatorem Genius Gun jest też łatwość użycia. Pianę nakłada się na czyste i zwilżone wodą podłoże. Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy, puszką należy energicznie wstrząsnąć (około 30 razy). Następnie otwieramy pokrywę na górze rękojeści, odblokowujemy spust i prostujemy rurkę dozującą. Podczas aplikacji puszkę powinniśmy trzymać do góry dnem. Pamiętajmy, że ilość uwalnianej piany zależy od siły nacisku. Po zakończonej pracy rurkę dozującą zabezpieczamy zatyczką, która znajduje się w pokrywie rękojeści, i zamykamy pokrywę, blokując spust.
Prace uszczelniające z wykorzystaniem piany montażowej Genius Gun możemy wykonać o każdej porze roku. W ofercie Soudal znajdziemy, obok piany w formule letniej, pianę do pracy w niskich temperaturach, pianę Comfort (formuła wielosezonowa) oraz pianę opracowaną specjalnie z myślą o uszczelnianiu połączeń kręgów kanalizacyjnych, elementów konstrukcji szybów, studzienek, komór i kanałów telekomunikacyjnych.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *