EKO CIEPŁO POD STOPAMI

EKO CIEPŁO POD STOPAMI

Wciąż rosnąca popularność ogrzewania podłogowego to nie tylko wyraz mody panującej w świecie aranżacji wnętrz – system ten należy do najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych. Decydując się na podłogówkę, warto dokładnie przemyśleć kwestię wykończenia podłogi. W przypadku podłogi drewnianej nie zapominajmy o zastosowaniu odpowiedniego kleju do jej montażu.

Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej osób zamiast tradycyjnych grzejników, wybiera ogrzewanie podłogowe. Rozwiązanie to zapewnia optymalny dla człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu (zgodnie z zasadą: cieplej przy stopach, chłodniej na poziomie głowy), ciepła posadzka poprawia komfort użytkowania pomieszczenia, mniejsza cyrkulacja kurzu przynosi ulgę alergikom, a ponieważ wszystkie elementy systemu ukryte są w podłodze – podczas aranżacji wnętrza nie musimy rezerwować miejsca dla urządzeń grzewczych. Najważniejsze jednak, że system ten jest bardzo efektywny energetycznie i przyjazny dla środowiska. Co więcej, istnieje możliwość wykorzystania podłogówki do chłodzenia pomieszczeń w upalne dni. Nie zapominajmy jednak, że jeśli podłogę z systemem ogrzewania postanowimy wykończyć drewnem, jej trwałość w dużej mierze zależeć będzie od kleju, jaki zastosujemy do montażu desek lub parkietu. Z zadaniem tym doskonale poradzą sobie profesjonalne kleje hybrydowe z portfolio firmy Soudal.

MS-30 PLUS marki to trwale elastyczny klej hybrydowy, opracowanym z myślą o klejeniu każdego rodzaju podłogi drewnianej. Jest wodoodporny, charakteryzuje się bardzo wysoką siłą spajania i ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych. Nie zawiera wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów. W rezultacie ryzyko deformacji parkietu jest minimalne. Klej ten szybko wiąże, nie cieknie i nie rozlewa się po podłożu.

Natomiast klej hybrydowy MS-20 PLUS doskonale zda egzamin w przypadku klejenia desek warstwowych, podłóg typu finish, mozaiki, parkietu tradycyjnego i lamelowego. Może być z powodzeniem stosowany m.in. na posadzkach betonowych, anhydrycie, cegle i kamieniu naturalnym. Podczas utwardzania nie wykazuje skurczów, co przeciwdziała odkształcaniu się drewna.

Oba kleje są praktycznie bezwonne i całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. Odznaczają się najniższym poziomem emisji substancji lotnych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1PLUS.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *