Doskonale sucha łazienka

Nikt z nas nie lubi remontów, a zwłaszcza tych, których końca nie widać, a budżet przestaje się domykać. Jeszcze gorzej, jeżeli remont nie polega na wymianie efektownych dodatków w łazience, lecz na naprawach wynikających z powodu błędnie zastosowanych produktów hydroizolacyjnych.

Łazienka z samej definicji narażona jest na niszczące działanie wody, więc profesjonalnie wykonana warstwa izolacji przeciwwilgociowej zaoszczędzi nam kłopotów w postaci odpadających od podłoża płytek ceramicznych, zagrzybionych ścian, czy też rozległych szkód, które mogą powstać na skutek awarii instalacji wodnej. Hydroizolacja łazienki to zazwyczaj zadanie dla fachowców, dlatego zwróciliśmy się do eksperta Soudal o wskazanie nam właściwych produktów do zastosowana.

Michał Sawicki, ekspert Soudal:

Kiedy przychodzą do nas młodzi fachowcy polecamy im system, który od wielu lat sprawdza się w całej Europie – Soudal Hydro System, niezawodny system izolacji przeciwwilgociowej. Składa się na niego kilka produktów, które trzeba zastosować w odpowiedni sposób. Przed wykonaniem warstwy hydroizolacji należy zagruntować posadzkę oraz ściany wewnętrzne w pomieszczeniu. Grunt głęboko penetrujący SOUDAPRIM DP, który nanosi się przy pomocy pędzla lub pistoletu natryskowego, służy do wzmocnienia podłoża i zmniejszenia jego chłonności. Ponadto przeciwdziała pękaniu i odspajaniu powłok klejących i dekoracyjnych. Jego atutem jest szybki czas schnięcia, wynoszący około godziny.

Folię w płynie SOUDAGUM LM nakłada się na zagruntowane już podłoże dwiema warstwami, które tworzą nieprzepuszczalną dla wody barierę. Podobnie jak w przypadku gruntu, można użyć w tym celu pędzla lub pistoletu natryskowego. Folia SOUDAGUM LM odznacza się elastycznością, wytrzymałością, odpornością na detergenty i nieznaczne ruchy podłoża, a także bardzo dobrze wiąże się z klejami i zaprawami. Doskonale sprawdza się na tynkach mineralnych, betonie, gazbetonie, cegłach, płytach gipsowo-kartonowych i OSB. Rozpoczęcie prac okładzinowych możliwe jest po 12 godzinach od momentu nałożenia folii.
Ochronę przeciwwilgociową połączeń typu ściany-podłoga (3D) należy dodatkowo wzmocnić narożnikiem wewnętrznym SOUDATAPE IC lub zewnętrznym SOUDATAPE OC w postaci membrany TPE trwale zespolonej z włókniną polipropylenową. Narożniki marki SOUDAL są wysoce elastyczne, odporne nawet na znaczne ruchy podłoża i niewrażliwe na działanie różnego rodzaju chemikaliów. Podobne właściwości wykazują taśma SOUDATAPE PD, przeznaczona do zabezpieczania styku ścian lub ściany z podłogą, oraz kołnierze SOUDATAPE PD, które służą do uszczelniania przejść rurowych i które bez problemu można dopasować do kształtu oraz wielkości uszczelnianej rury.”

My już wiemy co wybrać, aby skuteczne uszczelnić ściany i posadzki w łazience oraz innych pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności. Mamy nadzieję, że ten post pomoże też Wam przygotować swoją łazienkę idealnie do prac aranżacyjnych.

Zobacz podobne artykuły:

25 kwiecień 2019

Wiosenne rewolucje w łazience

To oficjalne: sezon wiosenny jest otwarty! Korzystając ze słonecznej pogody i przypływu energii w nas samych, warto stawić czoła wyzwaniom, które przerastały nas w ponure, zimowe dni. Jeśli postanowicie odświeżyć wygląd łazienki, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w wielofunkcyjne kleje-uszczelniacze Fix All, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu o podwyższonym stopniu wilgotności.

17 listopad 2017

Zastosowanie silikonu w łazience

Poprawna hydroizolacja łazienki, która zabezpieczy pomieszczenie i uchroni nas przed poważnymi stratami w przypadku np. awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, jest zadaniem dla fachowców. Jednak uszczelnienia wokół urządzeń sanitarnych bez problemu wykonamy sami. Dowiedz się, jak to zrobić.