DIY PRZED MAJÓWKĄ

DIY PRZED MAJÓWKĄ

Planujesz spędzić majówkę w rodzinnym gronie na działce lub w ogrodzie? By w pełni cieszyć się długim weekendem, upewnij się, czy elementy zestawu wypoczynkowego nie wymagają odświeżenia lub naprawy.

Przed nami kilka wolnych dni, które możemy spędzić tak, jak lubimy. I chyba nawet miłośnikom aktywnego trybu życia, którzy z przyjemnością wykorzystają ten czas na realizację swojej pasji, trudno wyobrazić sobie majówkę bez odrobiny słodkiego lenistwa w przydomowym ogrodzie, na balkonie lub na działce rekreacyjnej. Zanim jednak rozpocznie się długi weekend, sprawdźmy stan zestawu wypoczynkowego –  być może jego elementy wymagają renowacji po sezonie zimowym. Szczególnie wrażliwe na działanie zmiennych warunków atmosferycznych są konstrukcje drewniane. Jeżeli nie były one odpowiednio zabezpieczone przed zimnem i wilgocią, to mogły ulec uszkodzeniu. Podczas niezbędnych napraw drewnianych mebli ogrodowych, pergoli, altan, a także balustrad i drewnianych schodów zewnętrznych  doskonale sprawdzą się wodoodporne kleje poliuretanowe marki Soudal: 60A (klej w paście) oraz 66A (klej w płynie).

Szybkoschnący klej konstrukcyjny 60A wyróżnia się bardzo mocnym spojeniem i ma doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych. Klej 66A, który również cechuje się wyjątkową wytrzymałością, przeznaczony jest do klejenia wszelkich rodzajów drewna, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Oba kleje mogą pochwalić się najwyższą klasą odporności na wilgoć i wodę (D4). Ponadto idealnie kleją nawet niedokładnie spasowane elementy, ponieważ spieniając się podczas utwardzania, wypełniają nierówności i ubytki w podłożu.

Kleje te są także łatwe aplikacji. Należy pamiętać, że klejone powierzchnie powinny być czyste i odtłuszczone. Klej 60A nakłada się pasmami przy pomocy wyciskacza do uszczelniaczy, na jedną z klejonych powierzchni. Klejone elementy należy złączyć w przeciągu 30 minut i ścisnąć na około 3 godziny (spoina uzyskuje pełną wytrzymałość  po 8-16 godzinach). Z kolei klej 66A nakłada się przy pędzlem lub drobnozębną szpachlą, również na jedną z klejonych powierzchni. Na połączenie sklejanych elementów mamy maksymalnie 15 minut. Podobnie jak w przypadku kleju 60A, wymagane jest ściśniecie elementów na około 3 godziny.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *