DIY na wiosnę

Wiosna napawa optymizmem i pobudza do życia, ale też stawia przed nami wyzwania. To najlepszy czas, żeby pomyśleć o remoncie domu, renowacji altany ogrodowej, czy też drobnych naprawach, które z różnych powodów odłożyliśmy na później. I wcale nie trzeba być wielkim fanem majsterkowania, żeby niewymagające profesjonalnego wsparcia prace wykonać solidnie i z przyjemnością .

Dobre chęci są ważne, ale nie wystarczą – musimy zaopatrzyć się w skuteczne i uniwersalne materiały. Do takich niewątpliwie należy sprawdzony klej-uszczelniacz hybrydowy Fix All Flexi marki Soudal, jeszcze do niedawna dostępny w sklepach budowlanych pod nazwą Fix All Classic. Jego zalety z pewnością docenią wszyscy, którzy planują samodzielnie przykleić listwy maskujące, elementy dekoracyjne np. rozety sufitowe, uszczelnić kabinę prysznicową, czy też przeprowadzić fugowanie parapetów.

Two men laying wood panel flooring in a house

Fix All Flexi powstał na bazie nowoczesnej technologii SMX, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych, m.in. drewna, cegły, betonu, ceramiki, szkła i większości tworzyw sztucznych. Może być stosowany nawet na wilgotnych powierzchniach i jest wysoce odporny na naprężenia. Ponieważ nie jest wrażliwy na działanie grzybów i pleśni, idealnie sprawdza się w takich pomieszczeniach, jak łazienka czy kuchnia. Powszechnie stosowany jest również na zewnątrz budynku, np. przy klejeniu i fugowaniu płyt z kamienia naturalnego.
Fix All Flexi jest niezwykle wytrzymały i stanowi doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy zamocować elementy wystroju mieszkania, bez wiercenia i kołkowania. Z jego pomocą z łatwością przykleimy do ściany półkę, uchwyty na ręczniki, lustro, a także skrzynkę na listy lub tabliczkę adresową.

Overhead view of an old metal mailbox with letters inside on rustic wooded boards
Stosując Fix All Flexi, nie musimy martwić się o estetyczny wygląd uszczelnianych elementów. Dostępny jest w czterech kolorach (białym, szarym, brązowym i czarnym), a po utwardzeniu spoiny możemy go malować, nawet farbami wodnymi. Ponadto klej-uszczelniacz Fix All Flexi jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym – został wyróżniony znakiem EC1 Plus® jako materiał budowlany o minimalnej emisji substancji lotnych.
Fix All Flexi jest niezastąpiony podczas wykonywania prac wykończeniowych oraz drobnych napraw wewnątrz i na zewnątrz domu. Jego wszechstronność nie tylko ułatwia osiągnięcie celu, ale również inspiruje do testowania swojej pomysłowości na polu DIY.

Zobacz podobne artykuły:

05 lipiec 2021

Cztery pomysły na ściany w sypialni

Podczas tegorocznych wakacji planujesz przeprowadzić remont sypialni? Jednym z najszybszych i najbardziej efektownych sposobów na odmianę wyglądu tego pomieszczenia jest odświeżenie ścian. Podpowiadamy, jak wykończyć ściany w sypialni, aby nabrała wyjątkowego charakteru.

24 marzec 2021

Przygotuj przedpokój na wiosnę

To była wyjątkowo długa zima, ale na szczęście powoli zmierza ku końcowi. Dni stają się coraz dłuższe, a do naszych domów coraz częściej zagląda słońce, wypełniając wnętrza naturalnym światłem. Nieczęsto jednak się zdarza, że dociera do przedpokoju, dlatego warto wypróbować inne sposoby, dzięki którym pomieszczenie to zyska nowy, świeży wygląd.