DIY na świeżym powietrzu

Majsterkowanie w domu może być niezwykle przyjemne. Ale jeszcze więcej przyjemności potrafi dostarczyć wykonanie drobnych napraw lub prac dekoratorskich wokół domu, zwłaszcza gdy pogoda za oknem sprawia, że trudno usiedzieć w czterech ścianach. Poza bezchmurnym niebem potrzebujemy naprawdę niewiele: dobrych chęci, odrobinę kreatywności i sprawdzonych produktów, które ułatwią nam zadanie oraz pozwolą osiągnąć trwałe efekty.

Czy już uporządkowaliście po zimie swoje altany ogrodowe, tarasy i werandy? Jeżeli nie – warto zrobić to jak najszybciej. Niewykluczone, że śnieg czy topniejący lód nadwyrężyły ich nawierzchnię lub spowodowały inne uszkodzenia, z którymi trzeba będzie się uporać. Ale niezależnie od tego, czy zauważycie jakieś nieprawidłowości, czy nie – jako fani majsterkowania macie bardzo duże pole do popisu! Może odświeżycie np. wygląd ogrodowych mebli, tworząc wygodny komplet wypoczynkowy? Albo pokusicie się o małą metamorfozę otoczenia, przygotowując proste dekoracje z kwiatów? Zanim przystąpicie do realizacji swoich pomysłów, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w materiały, które odznaczają się odpornością na działanie wpływów atmosferycznych i promieniowanie UV. Wykonanie różnych prac na zewnątrz domu zdecydowanie ułatwią uniwersalne kleje-uszczelniacze z rodziny Fix All firmy Soudal na bazie polimerów hybrydowych SMX. Produkty te doskonale sprawdzą się w każdych warunkach i skleją niemal wszystkie materiały, w tym:

  • metale,
  • beton,
  • drewno,
  • ceramikę,
  • tworzywa sztuczne.

Elastyczność i wytrzymałość
z Fix All Flexi

Klej Fix All Flexi, główny reprezentant rodziny Fix All, łączy w sobie wysoką elastyczność i wytrzymałość. Z jego pomocą zamontujemy np. drewniane kratki do roślin pnących, unikając wiercenia otworów w ścianie. To naprawdę bardzo prosty i skuteczny sposób na uatrakcyjnienie strefy wejścia do domu, a także harmonijne wkomponowanie budynku w przestrzeń ogrodową. Fix All Flexi przyda się również przy klejeniu i fugowaniu płyt z kamienia naturalnego na tarasach i stopniach schodów zewnętrznych.

Klej do zadań specjalnych

Do mocowania na ścianie takich przedmiotów, jak donice z ozdobnymi kwiatami, najlepiej zastosować supermocny Fix All High Tack lub Fix All X-Treme Power. Jego ekstremalnie wysoka siła chwytu początkowego zapewnia przenoszenie obciążeń nawet do 400 kg/m2! Donice możemy dodatkowo ozdobić, przyklejając do nich np. kolorowe kamyki.

A oprócz tego…

Kleje Fix All są także przydatne podczas drobnych napraw mebli ogrodowych. Przykładowo Fix All Turbo łączy nierozerwalnie już po 20 minutach. Z jego pomocą w błyskawicznym tempie przykleimy odłamaną nogę lub podłokietniki do drewnianego krzesła. Jeżeli problemem jest niestabilny szklany blat stołu – rozwiązanie stanowi idealnie przejrzysty Fix All Crystal. W sytuacji, gdy potrzebna jest niewidoczna spoina, możemy również sięgnąć po Fix All High Tack Clear. Poza krystaliczną czystością wyróżnia się on bardzo wysoką wytrzymałością spojenia i nie wymaga mechanicznego unieruchamiania klejonych elementów.

Zobacz podobne artykuły:

24 marzec 2021

Przygotuj przedpokój na wiosnę

To była wyjątkowo długa zima, ale na szczęście powoli zmierza ku końcowi. Dni stają się coraz dłuższe, a do naszych domów coraz częściej zagląda słońce, wypełniając wnętrza naturalnym światłem. Nieczęsto jednak się zdarza, że dociera do przedpokoju, dlatego warto wypróbować inne sposoby, dzięki którym pomieszczenie to zyska nowy, świeży wygląd.