DIY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

DIY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Majsterkowanie w domu może być niezwykle przyjemne. Ale jeszcze więcej przyjemności potrafi dostarczyć wykonanie drobnych napraw lub prac dekoratorskich wokół domu, zwłaszcza gdy pogoda za oknem sprawia, że trudno usiedzieć w czterech ścianach. Poza bezchmurnym niebem potrzebujemy naprawdę niewiele: dobrych chęci, odrobinę kreatywności i sprawdzonych produktów, które ułatwią nam zadanie oraz pozwolą osiągnąć trwałe efekty.

Czy już uporządkowaliście po zimie swoje altany ogrodowe, tarasy i werandy? Jeżeli nie – warto zrobić to jak najszybciej. Niewykluczone, że śnieg czy topniejący lód nadwyrężyły ich nawierzchnię lub spowodowały inne uszkodzenia, z którymi trzeba będzie się uporać. Ale niezależnie od tego, czy zauważycie jakieś nieprawidłowości, czy nie – jako fani majsterkowania macie bardzo duże pole do popisu!  Może odświeżycie np. wygląd ogrodowych mebli, tworząc wygodny komplet wypoczynkowy? Albo pokusicie się o małą metamorfozę otoczenia, przygotowując proste dekoracje z kwiatów? Zanim przystąpicie do realizacji swoich pomysłów, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w materiały, które odznaczają się odpornością na działanie wpływów atmosferycznych i promieniowanie UV. Wykonanie różnych prac na zewnątrz domu zdecydowanie ułatwią uniwersalne kleje-uszczelniacze z rodziny Fix All firmy Soudal na bazie polimerów hybrydowych SMX. Produkty te doskonale sprawdzą się w każdym warunkach i skleją niemal wszystkie materiały, w tym metale, beton, drewno, ceramikę czy tworzywa sztuczne.

Klej Fix All Flexi, główny reprezentant rodziny Fix All, łączy w sobie wysoką elastyczność i wytrzymałość. Z jego pomocą zamontujemy np. drewnianą kratki do roślin pnących, unikając wiercenia otworów w ścianie. To naprawdę bardzo prosty i skuteczny sposób na uatrakcyjnienie strefy wejścia do domu, a także harmonijne wkomponowanie budynku w przestrzeń ogrodową. Fix All Flexi przyda się również przy klejeniu i fugowania płyt z kamienia naturalnego na tarasach i stopniach schodów zewnętrznych.

Do mocowania na ścianie takich przedmiotów, jak donice z ozdobnymi kwiatami, najlepiej zastosować supermocny Fix All High Tack lub Fix All X-Treme Power o ekstremalnie wysokiej sile chwytu początkowego, która zapewnia przenoszenie obciążeń nawet do 400 kg/m2! Donice możemy dodatkowo ozdobić, przyklejając do nich np. kolorowe kamyki.

Kleje Fix All są także przydatne podczas drobnych napraw mebli ogrodowych. Przykładowo przy pomocy Fix All Turbo, który  łączy nierozerwalnie już po 20 minutach, w błyskawicznym tempie przykleimy odłamaną nogę lub podłokietniki do drewnianego krzesła. Jeżeli problemem jest niestabilny szklany blat stołu – rozwiązanie stanowi idealnie przejrzysty Fix All Crystal. W sytuacji, gdy potrzebna jest niewidoczna spoina, możemy również sięgnąć po Fix All High Tack Clear, który poza krystaliczną czystością wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością spojenia i nie wymaga mechanicznego unieruchamiania klejonych elementów.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *