CIEPŁY DACH NA ZIMĘ

CIEPŁY DACH NA ZIMĘ

Zima już za pasem! Spadek temperatury za oknem oznacza niestety większe rachunki za energię. Jeżeli chcemy zmniejszyć koszty ogrzewania domu, to warto uporać się z jedną z głównych przyczyn strat ciepła w budynku, jaką jest nieprawidłowo izolowany dach.

Przytulny i bezpieczny dom to marzenie każdego z nas. Nikt nie lubi budzić się w wychłodzonej sypialni, tym bardziej gdy grzejniki zdają się pracować bez zarzutu. Źródło problemu często tkwi w nieszczelnym dachu, który może stać się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła. Dlatego tak istotne jest prawidłowe wykonanie warstwy ocieplenia przy użyciu sprawdzonych materiałów. Innowacyjne rozwiązania, które zapewnią nam efektywną i długotrwałą termoizolację dachu, znajdziemy w portfolio firmy Soudal.

Soudatherm Roof to system opracowany z myślą o dachach płaskich. W jego skład wchodzą wysokowydajne kleje poliuretanowe do montażu płyt izolacyjnych na typowych podłożach budowlanych. Kleje te ograniczają konieczność łączeń mechanicznych i w konsekwencji nie dopuszczają do powstawania mostków termicznych. Soudatherm Roof możemy zastosować zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i podczas renowacji starych dachów.

Zobacz, jak szybko i łatwo przebiegają prace termoizolacyjne z użyciem kleju Sodatherm Roof 330:

W ofercie Soudal znajdziemy także nowoczesne produkty dekarskie do izolacji natryskowej. Dachy płaskie skutecznie ocieplimy przy użyciu piany zamkniętokomórkowej Soudafoam SPF W2. Natomiast  na dachach skośnych stosowana jest od wewnątrz piana otwartatokomórkowa Soudafoam SPF 03. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym tej pianki, warstwa izolacji może być o wiele cieńsza, niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań tradycyjnych (mniej więcej o połowę w porównaniu do wełny mineralnej).

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *