AKCJA: TERMOMODERNIZACJA!

AKCJA: TERMOMODERNIZACJA!

Kwiecień w tym roku nie rozczarowuje, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. Słońce coraz śmielej świeci na niebie, przyroda budzi się z zimowego snu i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przed nami ciepłe wieczory, które upłyną w miłej atmosferze na tarasach lub w ogrodowych altanach. Jeszcze chwila, a skoncentrujemy nasze wysiłki na poszukiwaniu skutecznych sposobów na ochłodę. To jednak najlepszy czas, żeby przeprowadzić prace związane z dociepleniem naszego domu.

Myślisz, że sama wymiana starych pieców czy kotłów na nowoczesne urządzenia grzewcze wystarczy, żeby przestać marnować energię w domu? Nic bardziej mylnego. Jeżeli nie zadbamy o prawidłową termoizolację budynku, to nadal będzie narażony na duże straty ciepła. A oto najczęstsze drogi jego „ucieczki”: okna i drzwi mogą generować 20% strat ciepła, dach 25%, a ściany nawet 30%. Powodów, dla których nie należy zwlekać z termomodernizację domu, jest co najmniej kilka. Po pierwsze, w ten sposób znacznie zmniejszymy wydatki na ogrzewanie. Po drugie, przyniesie to korzyści dla środowiska naturalnego, ponieważ ograniczymy emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nie bez znaczenia jest również możliwość skorzystania z dotacji i pożyczek na pokrycie części kosztów związanych z przedsięwzięciem, np. w ramach programu „Czyste Powietrze”, który przewiduje dofinansowania m.in. na docieplenie przegród budowlanych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Lepsze zarządzanie energią w domu zakłada oczywiście wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań. Znajdziemy je w portfolio firmy Soudal, dla której poszukiwania zaawansowanych i proekologicznych technologii jest priorytetem. W odpowiedzi na potrzeby energooszczędnego budownictwa opracowała m.in. Soudal Window System (SWS) – innowacyjny system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. „ciepły montaż”), który gwarantuje właściwe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Funkcję izolatora pełni w nim wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz zabezpieczona jest specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami okiennymi. Dzięki temu pianka nie ulega degradacji na skutek działania czynników atmosferycznych i nie traci swoich właściwości.

Z myślą o maksymalnej oszczędności energii powstał także system Soudatherm Roof, który zapewnia prawidłową termoizolację dachu. W jego skład wchodzą kleje poliuretanowe do szybkiego i trwałego mocowania materiałów izolacyjnych. Zastosowanie klejów Soudatherm Roof ogranicza konieczność łączeń mechanicznych, a w rezultacie niweluje powstawanie mostków termicznych i przeciwdziała kondensacji wilgoci w konstrukcji dachu. System ten możemy wykorzystać przy termorenowacji starych dachów oraz  przy wykonywaniu nowych.

W ofercie Soudal znajdziemy ponadto klej Soudatherm Fasada, który idealnie sprawdzi się przy ocieplaniu ścian styropianem. Warto pamiętać, że skuteczność warstwy izolacji wykonanej ze styropianu w dużej mierze zależy od zastosowania odpowiedniego kleju do mocowania płyt. Powinien on cechować się m.in. wodoodpornością, niewrażliwością na działanie niskich temperatur, wytrzymałością i stabilnością wymiarów. Soudatherm Fasada posiada wszystkie te właściwości, jest również niezwykle wydajny – jedno opakowanie Soudatherm Fasada zapewnia zamocowanie do 8 m² paneli.

Dobre ocieplenie budynku to warunek konieczny komfortu cieplnego w naszym domu. Nie zapominajmy przy tym, że odpowiednio dobrany materiał izolacyjny to połowa sukcesu – równie ważny jest jego profesjonalny montaż.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *