PRZYGOTUJ MAŁĄ ARCHITEKTURĘ NA ZIMĘ!

PRZYGOTUJ MAŁĄ ARCHITEKTURĘ NA ZIMĘ!

Coraz chłodniejsze dni przypominają nieuchronnie: to ostatnia chwila, aby zadbać o dobrą „kondycję” nie tylko domu, ale też altan, wiat czy ogrodowych tarasów. Zastanawiasz się jakich użyć produktów, aby szybko i łatwo samodzielnie zabezpieczyć drewniane elementy na całą zimę? Bo cel masz jeden! Wiosną chcesz bez przeszkód cieszyć się z uroków spotkań z przyjaciółmi w ogrodzie.

Ciężki, mokry śnieg, minusowa temperatura i gwałtowne załamania pogody. Po prostu zima. Niby nic nowego, ale dla drewnianych konstrukcji to jeden
z najcięższych okresów w roku. Nieodpowiednio zabezpieczone, narażone są na działanie niekorzystnych, z punktu widzenia ich żywotności i estetyki, czynników – wilgoci, mikroorganizmów odpowiedzialnych za pleśń czy nawet owadów. Znajdź jeszcze w listopadzie chwilę wolnego czasu i przygotuj drewniane elementy ogrodowej architektury na nadejście zimy. Podpowiadamy jak zabrać się do pracy w trzech prostych krokach!

iStock_000011781193_Medium

Rozpoznanie i przygotowanie 

Krok 1.: Zanim rozpoczniesz renowację, spróbuj znaleźć potencjalne „punkty zapalne”. Obejrzyj dokładnie każdą konstrukcję. Zwróć uwagę na szpary i wolne przestrzenie, w których mogłaby się gromadzić woda albo, co gorsza, schronienie znalazłby owady.
W altanach zamkniętych sprawdź dokładnie stan uszczelnienia drzwi, okien oraz stropów. Zapisz wszystkie miejsca które wymagają zabezpieczenia, aby później dopasować do nich optymalny produkt.
Krok 2.: Oczyść z wszelkich zanieczyszczeń miejsca, które będziesz zabezpieczać. Woda, drobne kamyki, piórka i zaschnięte liście mogą wypełniać wolne przestrzenie i zmniejszać skuteczność uszczelnienia.
Krok 3.: Udaj się do najbliższego sklepu oferującego asortyment profesjonalnych materiałów, które znacznie ułatwią ci pracę. Ich ilość może przyprawić o zawrót głowy, prawda? Sięgnij zatem po sprawdzone produkty marki Soudal tj.: super elasyczna piana montażowa Flexifoam, pianka montażowa z aplikatorem Genius Gun – wygodna i ekonomiczna w użyciu (okna, drzwi, przepusty), wodoodporny szybkoschnący klej montażowy Deco & Montage do klejenia elementów dekoracyjnych – rozet, paneli i listew z polistyrenu.

Sprawdź właściwości polecanych produktów i dopasuj je do swoich wymagań!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *