Ogród jak nowy!

Ogród jak nowy!

Zgodzisz się z nami, że nie ma nic lepszego niż ciepłe wieczory spędzane w ogrodzie, zwłaszcza w perspektywie nadchodzącego lata? Zanim jednak na dobre rozpalisz grill, rozstawisz meble ogrodowe i zaprosisz przyjaciół, sprawdź dokładnie, jak po zimie prezentuje się stan drewnianych elementów małej architektury.

Po każdej zimie warto przeprowadzić dokładny rekonesans wszystkich drewnianych obiektów w ogrodzie. Sprawdź, czy aby na pewno drewniana powłoka nie popękała w żadnym miejscu, nie przetarła się lub desek nie zaatakowała wilgoć, grzyby lub pleśń.

Przepis na zadbany ogród
Jakie rozwiązanie proponujemy na „tu i teraz”? Po sprawdzeniu stanu drewnianych elementów koniecznie rozważ sklejenie i uszczelnienie ewentualnych ubytków w drewnie. Pomogą ci w tym kleje o zwiększonej wodoodporności, np. konstrukcyjny klej do drewna 60A w paście lub płynny super wodoodporny poliuretanowy klej do drewna 66A marki SOUDAL. Kleje spieniają się podczas utwardzania, wypełniają nierówności podłoża oraz niewielkie ubytki połączeń. Fasady drewnianych domków, takich jak altany czy pergole, sprawnie uszczelnisz za pomocą szybkoschnącego kleju konstrukcyjnego o ekstremalnie mocnym spojeniu, np. poliuretanowego kleju 60A SOUDAL. Podobnie jak kleje do drewna, poliuretanowy klej konstrukcyjny 60A spienia się podczas aplikacji, dokładnie wyrównując drobne ubytki i nierówności drewnianego podłoża. Nie spływa z pionowych powierzchni i może być także stosowany w miejscach narażonych na działanie wilgoci.

Marzy ci się zadbany ogród? Zaopatrz się w sprawdzone produkty do uszczelnienia ubytków, a po każdej zimie planuj dokładny przegląd stanu drewna.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *