MY SIĘ DESZCZU NIE BOIMY :-)

MY SIĘ DESZCZU NIE BOIMY :-)

Globalne ocieplenie zmieniło „układ sił” na świecie do tego stopnia, że coraz częściej musimy radzić sobie ze skutkami nawałnic w Polsce. Nawet krótka wichura,  może ujawnić poważny problem, jakim jest nieszczelny dach lub uszkodzona rynna. A więc bądźmy mądrzy przed szkodą 😉

Jeżeli mamy nieszczelne pokrycie dachowe to nie ma co oszczędzać, ponieważ koszty napraw będą znacznie wyższe od kosztów zniszczezeń. Zalane pomieszczenia, zacieki, plamy pleśni na suficie, a w najgorszym wypadku zniszczona instalacja elektryczna to potencjalne konsekwencje nieszczelnego dachu.

Również przeciekająca rynna może narazić nas na niepotrzebne wydatki. Woda deszczowa, która nie jest w odpowiedni sposób odprowadzana z dachu, prędzej czy później spowoduje uszkodzenie tynków i ścian. Dlatego w celu wczesnego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości, konieczne jest systematyczne sprawdzanie stanu technicznego za dachu i rynien.

Przetestowaliśmy produkty Soudal, z pomocą których można samodzielnie zlikwidować miejsca przecieków, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli. Wybrane przez nas produkty do awaryjnych napraw pokryć dachowych i rynien są łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Warto mieć je zawsze pod ręką, szczególnie w sezonie burzowym 😉

Wasser Stop marki Soudal to gotowa do użycia elastyczna powłoka do impregnacji dachów. Doskonale przylega do wszelkiego rodzaju powierzchni i materiałów dekarskich, w tym do papy, betonu, kamienia, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła oraz PCV. Możemy ją z powodzeniem zastosować do naprawy pokryć dachowych nawet podczas ulewnego deszczu. Wasser Stop jest wysoce odporny na promieniowanie UV i szeroki zakres temperatur.

Przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych idealnie sprawdzi się specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal. Charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepnością m.in. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Co istotne, może być używany na wilgotnych powierzchniach. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych, jednak ze względu na zawartość rozpuszczalników nie należy go stosować do polistyrenu i podłoży wrażliwych chemicznie.

Obróbki dekarskie masztów antenowych i włazów dachowych oraz uszczelnienia szwów i rozerwań w rynnach możemy wykonać przy użyciu taśmy Soudaband z bitumicznym lepiszczem. Nie wymaga ona podgrzewania i jest znakomicie przyczepna do większości materiałów budowlanych. Taśma Soudaband dostępna jest w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym.

Z kolei Colozinc firmy Soudal to wyjątkowo mocny klej-uszczelniacz do blach dachowych i systemów orynnowania. Klej ten jest niewrażliwy na działanie skrajnych czynników atmosferycznych i wiele chemikaliów. Colozinc po utwardzeniu daje się malować wszelkimi rodzajami farb, dzięki czemu z łatwością zadbamy o estetykę uszczelnienia.

 

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *