DODATKOWA POWIERZCHNIA DO WYPOCZYNKU

DODATKOWA POWIERZCHNIA DO WYPOCZYNKU

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w centrum miasta, czy też na cichym podmiejskim osiedlu – potrzebujemy miejsca do wypoczynku i spotkań z najbliższymi. Najczęściej taką rolę odgrywa pokój dzienny. Jednak w trakcie sezonu letniego każdy z nas potrzebuje choćby krótkiego odpoczynku na świeżym powietrzu. Świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu może być często niedoceniany przez nas balkon.

Jednym z najważniejszych elementów balkonu jest podłoga, ponieważ to ona w głównej mierze przyciąga nasz wzrok i w dużym stopniu odpowiada za pierwsze wrażenie. Jeżeli zależy nam na spójności wystroju, warto zadbać o to, aby podłoga na balkonie była podobna do podłogi w mieszkaniu. Szeroka gama kolorów oraz rozmiarów płytek ceramicznych z pewnością ułatwi nam dokonanie właściwego wyboru. Istotne są jednak nie tylko aspekty dekoracyjne kafelków, ale również ich właściwości użytkowe. Najlepiej, gdy są łatwe do utrzymania w czystości, mrozoodporne, a ich nasiąkliwość wynosi nie więcej niż 3%.

Po ułożeniu płytek nie zapominajmy o wykonaniu odpowiednich uszczelnień pomiędzy płytkami oraz pomiędzy płytkami a cokolikami. Fugi silikonowe ochronią płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także uniemożliwią wnikanie wody pod okładzinę. Idealnie sprawdzi się tutaj silikon uniwersalny marki Soudal, który jest trwale elastyczny, odporny na wszelkie wpływy atmosferyczne oraz doskonale przyczepny do typowych materiałów budowlanych. Ponadto silikon ten dostępny jest w różnych kolorach odpornych na blaknięcie, dzięki czemu bez problemu dopasujemy go do wyglądu płytek.

Kiedy balkon charakteryzuje się dużym metrażem, warto pomyśleć o hamaku lub bujanej ławce – będzie ona wyjątkową ozdobą oraz elementem, który ożywi przestrzeń. Bardzo dobrym pomysłem są również drewniane meble ogrodowe, dzięki którym balkon w sezonie letnim może stać się naszą jadalnią. Czas wypoczynku z pewnością umili nam otoczenie kolorowych roślin. Jeżeli zdecydujemy się na bujne pnącza, nie zapominajmy, że pędy potrzebują stabilnej podpory. Prostym i estetycznym rozwiązaniem jest drewniana kratka, którą trwale i skutecznie przymocujemy do ściany z pomocą super mocnego kleju na bazie polimerów SMX – Fix All High Tack firmy Soudal. Co istotne, klej ten nie reaguje z podłożem, jest niewrażliwy na wpływy atmosferyczne i promieniowanie UV, a po utwardzeniu daje się malować.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *