Do czego służą uszczelniacze dekarskie?

Do czego służą uszczelniacze dekarskie?

Dach to skomplikowana konstrukcja, która w dużej mierze decyduje o ostatecznym wyglądzie naszego domu. Jego podstawowa funkcja polega na ochronie budynku przed działaniem m.in. deszczu, wiatru i mrozu, a co za tym idzie – na zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Aby dach służył nam jak najlepiej i jak najdłużej, niezbędny jest jego regularny przegląd, przynajmniej co kilka sezonów. Jeśli zostaną stwierdzone jakiekolwiek usterki, to warto od razu zająć się ich naprawą. Inaczej defekty będą się pogłębiać, a ich usunięcie może okazać się bardzo kosztowne. W przypadku awaryjnych napraw na dachach doskonale sprawdzi się uszczelniacz dekarski.

Uszczelniacze dekarskie są powszechne stosowane do uszczelniania szpar i pęknięć w pokryciach dachowych, naprawy rynien i rur spustowych, a także do uszczelniania obróbek dekarskich, w tym kołnierzy okien dachowych i kominów. Tego typu prace wykonamy sprawnie i szybko z pomocą specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego marki Soudal. Jest to uszczelniacz jednoskładnikowy na bazie emulsji akrylowych, który cechuje się wysoką odpornością na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Ma bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych i może być używany również na wilgotnych powierzchniach. Preparat nanosi się ręcznym lub pneumatycznym pistoletem na oczyszczone podłoże. Po nałożeniu tworzy miękką plastyczną masę, która pochłania ruchomości podłoża. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski nie spływa z powierzchni pionowych, dzięki czemu jego aplikacja jest bardzo komfortowa. Co istotne, dostępny jest w wersji bezbarwnej i w popularnych kolorach pokryć dachowych, tj. czerwonym i brązowym, a dodatkowo spoinę możemy malować. Należy jednak pamiętać, że uszczelniacz ten zawiera rozpuszczalniki, dlatego nie powinno się go stosować do polistyrenu i na podłożach wrażliwych chemicznie.

Podczas drobnych prac dekarskich na dachu pokrytym papą najlepiej zastosować bitumiczny uszczelniacz dekarski firmy Soudal. Jest on odporny na skrajne temperatury, nie reaguje ze styropianem i może być używany na lekko wilgotnych podłożach. Po utwardzeniu staje się całkowicie wodoodporny i wodoszczelny. Bitumiczny uszczelniacz dekarski Soudal nakłada się punktowo lub pasmami standardowym pistoletem do uszczelniaczy na powierzchnię wolną od tłuszczu i zanieczyszczeń takich jak kurz i stare szczeliwa. W razie potrzeby fugę możemy wygładzić roztworem mydła lub detergentu przed utworzeniem się naskórka.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *